Yedigöller Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Kaç Saatte Gidilir, Giriş Ücreti, Turlar, Abant / Bolu


Yedigöller Milli Parkı 09

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller nerededir? Hangi ile bağlıdır?

Yedigöller, Bolu iline bağlıdır. Fotoğrafçılar için eşsiz güzelliklere sahip olan Yedigöller, kuzeyden güneye doğru  sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur.  Bu göllerin isimleri:  Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’dür.

 

Yedigöller nasıl bir yer?

Sessiz ve sakin bir tabiatı olan Yedigöller, şehir yaşamının yorucu ve bunaltıcı etkisinden kaçmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Çok farklı manzaralara sahiptir. Trekking yapmak isteyenler için farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları mevcuttur.

Göllerin çevresi kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, dişbudak, karaağaç, ıhlamur gibi geniş yapraklı ağaçlarla ve karaçam, sarıçam, köknar gibi iğne yapraklı ağaçlarla kaplı. Türkiye’nin en güzel orman alanlarından birisidir. Özellikle sonbahar günlerinde sarıdan kızıl tonlara kadar her türlü renge bürünen kayınlar ve diğer geniş yapraklı ağaçlar seyrine doyum olmayan görüntüleri özellikle fotograf meraklıları için güzel kareler sunuyor. Göller ve muhteşem manzaralar için yedigöller ideal bir gezi yeridir.

 

Yedigöller Abanta Gidiş Ve Yeme-İçme Fiyatları Nelerdir?:

Otobüsle iki kişi gittiğinizi varsayarak konuşuyorum 220Tl. gidiş geliş + 150Tl. yeme-içme toplam size: 370Tl. gibi bir ücrete tabi olur. Ama size tavsiyem Turla gitmeniz turlarda kişi başı 150 ücret karşılığında her şey dahil hizmet veriyorlar. Ve heryeri gezdirerek karış karış anlatıyorlar. Seçim sizin.. :)

 

Yedigöller Milli Parkı Giriş Ücreti

Yedigöller giriş ücreti: Otomobil 5 ila 10 TL. – Otobüs ile: 35 ila 45 TL. arasında değişmektedir. Gölün orda arabalar için park yeri mevcuttur.

 

İstanbul Yedigöller Arası Kaç km? Kaç Saat Sürer;

İstanbul Yedigöller arası mesafe yaklaşık olarak 310 km olup, yolların uygunsuzluğu yüzünden 4-5 saat kadar sürebilir.

 

Yedigöller Abant Nasıl Gidilir?

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Telefon: 0312 212 56 04
Adres: Yedigöller – Bolu

Nasıl Gidilir?: Otoban’dan Bolu sapağından çıkın. Sonra zaten Yedigöller tabelasını göreceksiniz ve o yolu takip edeceksiniz. Bolu’dan sonra 42 km! ya da Mengen tarafından 53 kilometre.

Yedigöllere ulaşım için güzergah: “Ankara-İstanbul karayolunun 152. km.’sindeki Yeniçağ yol ayrımından dönülmesi gerekir.”  İstanbul-Ankara otoyolundan, Bolu-Yeniçağ çıkışından ayrıldıktan sonra Bolu-Gerede yoluna girip  19. km.’deki  Yedigöller tabelasını  görünce dönülmelidir. Bundan sonrası stabilize toprak yoldur.

Kışın Bolu-Yedigöller yolu kar yüzünden kapalı olduğundan dolayı  ulaşım sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden yapılmaktadır.
 

Yedigöller Milli Parkı Resimleri

 
 

Yedigöller Milli Parkı Krokisi:

Yorumlar

Cevap bırakın

12 Yorumlar Açık "Yedigöller Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Kaç Saatte Gidilir, Giriş Ücreti, Turlar, Abant / Bolu"

Notify of
avatar

Sort by:   newest | oldest | most voted
nesetbaris
Üye
nesetbaris
4 ay 8 gün önce

iki kişi yedigöllere gitmeyi planlıyoruz ve kendi aracımız yok. her saat başı servis kalkar demişsiniz, bunun bir günü var mıdır? yoksa haftaiçi herhangi bir gün gitsek bile o servislere ulaşabilir miyiz?

Tolgay
Ziyaretçi
Tolgay
5 ay 20 gün önce

Boludan yedigollere servis falan var mi ?

Murat
Ziyaretçi
Murat
8 ay 2 gün önce

Yazıklar olsun yeniçağ mengen üzeri yol çok kötü ve uzun 12tl araç için ödüyorsunuz.köfte ekmek 15 tl çıkışta bolu yönü biraz daha kısa ama yol yapım çalışması var bu yolda çok kötü ve toz kimyon lar çalışıyor bolu da aracı yıkattık 20 tl gittiğimize pişman olduk ama tesellimiz gördüğümüz manzara ve doğa oldu.. 

Ali
Ziyaretçi
Ali
10 ay 7 gün önce

Helel olsun arkedes emegine saglik iyi bisekilde anlatmissin

wpDiscuz