Garipçe Köyü Kahvaltı Nerede ve Nasıl gidilir

| 14 Temmuz 2012 | 9 Yorum
Garipçe Köyü

Garipçe Köyü

Garipçe Köyüne gitmiş biri olarak kişisel görüşlerimi ileteceğim size.. Zeytinburnu’nda oturan biri olarak başta zor geldi bana oraya kadar gitmek.. Ama arkadaşlarımın çok fazla met etmesi ve güzel manzarasına hayran kalması beni de taa oralara kadar götürdü.. Kahvaltı kişi başı 30-35Tl. dir. Öğrencilere indirim yapılmaktadır ve hafta içi giderseniz daha ucuzdur.. Manzarası mükemmeldir. Eşsiz resimler çekilebilir doyasıya manzarayı izleyebilirsiniz. Küçüp bir tepesi ve denize sıfır kahvaltı yerleri vardır.. Tavsiye ederim güzel bir brunch için birebir.. Bu arada Garipçe’den çıkınca Rumeli Feneri’ni de görmeden olmazdı. Rumeli Feneri’nde fener ve kale var. Fener’deki kaleye de çıktık. :)

 

Kahvaltı Yerleri:

*Asmaaltı Balık Ve Kahvaltı Evi
*Garipçe Aydın Balık
 

Fiyatı:

*Kişibaşı: 30-35Tl.
*Öğrenci indirimi var.
*Hafta-içi daha ucuz..
 
 

Nasıl Gidilir?:

Araç İle Nasıl Gidilir?: Garipçe’ye Sarıyer üzerinden geleceklerin, Sarıyer merkezini paralel bir şekilde ikiye ayıran Şehit Mithat Yılmaz Caddesini izleyerek, Sarıyer İlköğretim Okulu ve Hüseyin Kalkavan Lisesi karşısındaki Rumelifeneri sapağına yönelmeleri gerekiyor. Eski Kilyos Caddesini 5 dakika takip ettikten sonra Rumelifeneri ve Koç Üniversitesi kavşağına dönerek 15-20 dakikalık Garipçe rotasına girmiş oluyorsunuz. Keyifli bir güzergah olan manzaralı asfalt yol boyunca, iki kıtayı ayıran nehir görünümlü boğazın muhteşem görünüşü insanları başka alemlere götürüyor. Kendinizi Datça yolunda gider gibi hissedecek, zaman zaman tepeden görünen bu manzaraya ilave olan deniz ve çam kokulu rüzgarın kokusuyla büyüleneceksiniz.

Otobüsle gelecek olanlar ise; Sarıyer Rumeli Feneri arasında çalışan 150 no’lu otobüs hattına binerek 30-35 dakikalık manzaralı otobüs yolculuğunun ardından köyümüze ulaşabilirler. Otobüs Sarıyer İETT Garajından kalkarak Sarıyer İlköğretim Okulu önündeki otobüs durağından yolcuları alarak Garipçe istikametine yol alır.

Garipçe Köyü Video

 

Garipçe Köyü Resimleri:

 

Garipçe Yol Haritası

Etiket: , , , , , , ,

Katagori: Açık Alan & Gezilecek Yerler, Brunch & Sabah Kahvaltisi, Cafe Restaurant İstanbul, Gezilecek Yerler, İstanbul

Yorum (9)

Trackback URL | Yorum RSS Feed

 1. TC Osman Aziz Gülder diyor ki:

  GİDERKEN ENAYİ ŞAPKANIZI GİYİP GİDİN. BENDEN SÖYLEMESİ. HİÇ BİR HALT YOK. PİSLİK DİZ BOYU. KALİTE, HİZMET SIFIR. PARK SORUN. İLLE DE GİDECEĞİM DİYORSANIZ, YİYECEK , İÇECEK VE DEZENFEKTANLARINIZI AYARLAYIN…

 2. Ali Turgay diyor ki:

  evde peynir ekmek yeseniz oradan daha iyi.. servis ve ürünler çok kötü. bir de çok pahalı…

 3. Neslihan Koyun Kartalkaya diyor ki:

  kahvaltısı süper herkese tafsiye edilir gidip görmenizi isterim

 4. TC Leyla Türkyılmaz diyor ki:

  çok güzel bi yer öf

 5. Mükerrem Atıcı diyor ki:

  Bu Cumartesi günü Adalar Kültür ve Musıki Derneği olarak gideceğiz inşallah, bizim izlenimlerimiz ne olacak? göreceğiz.(Sarıyer Garipçe Köyü)

 6. Mithat Ercan diyor ki:

  muazzam bir yer göülmeli bence

 7. Bahar Aygör diyor ki:

  harika bir kahvalti super manzara

 8. Salih Yese diyor ki:

  Merhabalar, Başından söyleyeyim Rumeli Feneri'nde deneyimlerim pek te güzel olmadı. Fenerin kendisinin ihtişamlı ya da tarihi bir görünümü yok, betondan etrafı da beton binalarla çevrili. Çevredeki mimari de çarpık ve beton ağırlıklı, yollar asvalt. Sabah erken saatlerde gelip dolaştım, civardaki esnafın düşmanca bakışları arasında. Eski bir kalenin surları kalmış, içinde fubol oynayanlar ve etrafa pisleyen inekler geziyor. Sahil kıyısı ise kırık bira şişeleriyle dolu. Ardından merkeze yürüdüm ve kahvaltı için küçük limana bakan bir restorana oturdum. Manzarasında etkilenilecek bir hal yok, sarıyerdeki herhangi bir limandan tek farkı kesilmek bilmeyen tadilat sesleri. Garsonların beni farketmesi için 15 dakikalık bir mücadele vermek zorunda kaldım. Sonunda muhabbete dalmış 6 garsondan biri beni görme ve yanıma gelme şerefini bana verdi. Ardından ilk hamlesi beni gözden uzakta bir masaya yerleştirmek oldu, gerekçesi ise "kimse sana bakmasın, sen de kimseye bakma, rahat ol"!!!! Sorunsuz bir sabah geçirmeye geldiğim için tartışmamayı tercih ettim ve sessizce söylenileni yaptım. Geçtik kahvaltımın siparişine, kahvaltı tabağının fiyatı 20TL, evet köy diye gelinen yerde kahvaltı tabağının fiyatı 20TL! Bu fiyata da çayın dahil olup olmadığını sorduğumda garsondan "normalde yok ama sana bir çay veririz" cevabını aldım. Sağolsunlar, kahvaltı tabağımı da yarım saate getirme başarısını gösterdiler. Kahvaltı tabağımı koyar koymaz pişkin garson hemen ekledi "normalde bal kaymak koymuyoruz bak sana koyduk". Bu bahsi geçen müthiş bal kaymak bir dilim ekmeğin üzerine anca sürülecek miktarda ufacık bir kaptaydı… Kahvaltı tabağının geri yanında ise sade ve az miktarda peynir zeytin salatalık vardı. Bunun dışında ne görülecek şey var, ne de gezilecek yer. Size tavsiyem Rumeli Fenerine gitmek için ne vakit ne de para harcamayın, istinye ve sarıyerde aynı tadı alacağınız balıkçılar, kahvaltı mekanları daha da uygun fiyatlara mevcut.

 9. Nazan Erdogan diyor ki:

  bi bakın bakalım

Bir Cevap Yazın