Garipçe Köyü Kahvaltı Nerede ve Nasıl gidilirGaripçe Köyü Kahvaltı Nerede ve Nasıl gidilir? Fiyatı Nedir?

Garipçe Köyüne gitmiş biri olarak kişisel görüşlerimi ileteceğim size.. Zeytinburnu’nda oturan biri olarak başta zor geldi bana oraya kadar gitmek.. Ama arkadaşlarımın çok fazla met etmesi ve güzel manzarasına hayran kalması beni de taa oralara kadar götürdü.. Kahvaltı kişi başı 30-35Tl. dir. Öğrencilere indirim yapılmaktadır ve hafta içi giderseniz daha ucuzdur.. Manzarası mükemmeldir. Eşsiz resimler çekilebilir doyasıya manzarayı izleyebilirsiniz. Küçüp bir tepesi ve denize sıfır kahvaltı yerleri vardır.. Tavsiye ederim güzel bir brunch için birebir..

Bu arada Garipçe’den çıkınca Rumeli Feneri’ni de görmeden olmazdı. Rumeli Feneri’nde fener ve kale var. Fener’deki kaleye de çıktık. :)

Kahvaltı Yerleri:

*Aydın Balıkçısı
*Garipçe Balık Restoran
*Asmaaltı Restoran

Fiyatı:

*Kişibaşı: 30-35Tl.
*Öğrenci indirimi var.
*Hafta için daha ucuz..
 

Nasıl Gidilir?:

Araç İle Nasıl Gidilir?:

Garipçe’ye Sarıyer üzerinden geleceklerin, Sarıyer merkezini paralel bir şekilde ikiye ayıran Şehit Mithat Yılmaz Caddesini izleyerek, Sarıyer İlköğretim Okulu ve Hüseyin Kalkavan Lisesi karşısındaki Rumelifeneri sapağına yönelmeleri gerekiyor. Eski Kilyos Caddesini 5 dakika takip ettikten sonra Rumelifeneri ve Koç Üniversitesi kavşağına dönerek 15-20 dakikalık Garipçe rotasına girmiş oluyorsunuz.

Keyifli bir güzergah olan manzaralı asfalt yol boyunca, iki kıtayı ayıran nehir görünümlü boğazın muhteşem görünüşü insanları başka alemlere götürüyor. Kendinizi Datça yolunda gider gibi hissedecek, zaman zaman tepeden görünen bu manzaraya ilave olan deniz ve çam kokulu rüzgarın kokusuyla büyüleneceksiniz.

Garipçe Rotası:


Daha Büyük Görüntüle

Araç İle Nasıl Gidilir?:

Otobüsle gelecek olanlar ise Sarıyer Rumeli Feneri arasında çalışan 150 no’lu otobüs hattına binerek 30-35 dakikalık manzaralı otobüs yolculuğunun ardından köyümüze ulaşabilirler. Otobüs Sarıyer İETT Garajından kalkarak Sarıyer İlköğretim Okulu önündeki otobüs durağından yolcuları alarak Garipçe istikametine yol alır. 

 

Garipçe Köyü Video

 

Garipçe Köyü Resimleri:

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Lezzet
Servis
Ortam
Fiyat / Perf.
Ulaşım
Rating: 6.5/10 (3 votes cast)
Garipçe Köyü Kahvaltı Nerede ve Nasıl gidilir, 8.6 out of 10 based on 23 ratings