Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri – Kocaeli / İstanbul

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

Burası yalnızca hayvanat bahçesi değil; aynı zamanda kuş cenneti ve bir botanik park.

1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak. Doğa gezilerini sevenlerin, araştırmacıların, hayvan severlerin ve çevrecilerin yanı sıra okul gezilerinde tüm öğretmen ve öğrencilerin mutlaka görmesi gereken bir yer burası.

İçinde müzeler, hediyelik eşya dükkanı, cafeteryalar, çocuk parkı ve japon bahçesi de bulunan kuş cenneti mutlaka görülmeye değer. Canlıları izleyip, onları fotoğraflarken her bir bölümün önünde bulunan panolardan canlılar hakkında detaylı bilgi de alabiliyorsunuz.

 

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Fiyatları

Son Güncelleme: 19.11.2015

  • Tek seferlik giriş ücretleri

0-4 Yaş: Ücretsiz

Yetişkin: 32TL

Öğrenci (5-17 Yaş arası ): 25 TL

  • Avantajlı Yıllık Üyelik ücretler

Yetişkin: 60 TL

Öğrenci (5-17 Yaş arası ): 45 TL

 

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Hayvanat Bahçesi her gün ziyarete açıktır. Ancak özel günlerde ve hava şartlarının ağır olduğu günlerde bilgi almak için iletişim kurmakta fayda var.

 

Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Adres:  Piri Reis Mh. 41400 Darıca – Kocaeli / İstanbul

Telefon: 0262 653 66 66

Nasıl Gidilir?: İzmit veya İstanbul yönünden geliyor olun, önce eski adı ile E-5 yeni adı ile D-100 olan karayolu’nun Bayramoğlu-Darıca Sapağı na ulaşmanız gerekmektedir.

Buradan dönüp yolun altında kalan akaryakıt istasyonu ve McDonalds ın güney tarafından geçen yol üzerinden geçip Darıca’ya inen yolun sonundaki 3 yol ağzından sola dönünce 1 km.sonra yolun sağında bulunmaktadır.

Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.

İETT’nin Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ne destek olmak amacıyla düzenlediği otobüs seferleri devam ediyor. 2005 yılının Kasım ayında başlayan seferler hafta sonları ve bayram tatili günlerini kapsıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Kuş Cenneti ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Beldesi’nde 3 bin hayvan ve 500 çeşit bitkiye ev sahipliği yapıyor. 1991 yılında nesli tükenmekte olan kuş türlerini korumak amacıyla kurulan hayvanat bahçesinin İstanbul şehir merkezine uzaklığı nedeniyle ulaşımda bazı sorunların yaşandığını gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT, ulaşım desteği vererek otobüs seferleri düzenlemeye başladı.

Avrupa yakasında; Taksim Meydanından sabah 10.30’da hareket eden otobüs Osmanbey- Şişli-Mecidiyeköy- Boğaz hatlarına uğradıktan sonra Boğaziçi Köprüsü-Ankara Asfaltı-Tuzla-Bayramoğlu ve Darıca istikametini izliyor, saat 15.00’de dönüş için hareket ediyor. Kadıköy Kumluk’tan sabah 11.00’de hareket eden otobüs ise sahil yolu ile Altbostancı’ya uğruyor, Pendik Tersanesi-E5 Yolu-Bayramoğlu istikametinden Darıca’ya ulaşıyor ve akşam 16.30’da dönüyor. Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.

KALKIŞ VE DÖNÜŞ SAATLERİ: Taksim 10.30-15.00 Mecidiyeköy 11.00-15.00 Kadıköy 11.00-16.30 Alt Bostancı 11.30-16.30

Darıca Hayvanat Bahçesine Resimler

 

Darıca Hayvanat Bahçesi Krokisi

Yorumlar

Cevap bırakın

17 Yorumlar Açık "Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri – Kocaeli / İstanbul"

Notify of

Sort by:   newest | oldest | most voted
Ziyaretçi
fulya kayacı
1 ay 27 gün önce

Bu fiyat nedir Allah aşkına ya izmirdede var hayvanat bahçesi giriş 3tl burdaki hayvanlar altın kaplamam mı acaba ?

Ziyaretçi
Ersan
2 ay 1 gün önce

Keşke Bu kadar yüksek ücretleri olmasa da daha çok insan gidebilse.
3 çocuklu aile
75 çocuklar + 64 anne baba = 139 TL Kusura bakmasınlar gerçekten çok pahalı.

Ziyaretçi
Sinan
2 ay 18 gün önce

Darica hayvant bahcesi turkiyede tek ve okadarda kiymetli okadar hayvanin bakimi besini tabikide yardim sart ama herkesin gidip gorebilicegi Yer olmasi gerekir belli saatlerde belli gunlerde aracla olmaz oyle olursa tabikide giris 32 tl olur ileriye donuk devlet simdiden sozunu vermesi lazim metro yada metrobus oyle olursa ziyaretci sayisida artar fiyatda duser amac bagisla hayvan beslemek olmamali o hayvanlari insanlara yaklastirmali oyle yol tarifi ile eziyet olmaz ulasim idarelik degil daimiyetlik olmali hersey guzel ulasim zor devletde hizmetten kazanir hayvanlarda insanlardan herkesin cabalamasini diliyorum.

Ziyaretçi
sena
6 ay 15 gün önce

Ben gidicem ama güzelmi bilmiyorum tavsiye ediyomusunuzz

wpDiscuz