Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Nedir / Kocaeli / İstanbul

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Nedir / Kocaeli / İstanbul

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

 

Burası yalnızca hayvanat bahçesi değil; aynı zamanda kuş cenneti ve bir botanik park.

1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak.

Doğa gezilerini sevenlerin, araştırmacıların, hayvan severlerin ve çevrecilerin yanı sıra okul gezilerinde tüm öğretmen ve öğrencilerin mutlaka görmesi gereken bir yer burası.

İçinde müzeler, hediyelik eşya dükkanı, cafeteryalar, çocuk parkı ve japon bahçesi de bulunan kuş cenneti mutlaka görülmeye değer.

Canlıları izleyip, onları fotoğraflarken her bir bölümün önünde bulunan panolardan canlılar hakkında detaylı bilgi de alabiliyorsunuz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Fiyatları 2014-2015:

0-4 Yaş: Ücretsiz

5-17 Yaş: 15 TL

+18 Yaş Üstü: 20TL

Fiyat Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014

Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?:

İzmit veya İstanbul yönünden geliyor olun, önce eski adı ile E-5 yeni adı ile D-100 olan karayolunun Bayramoğlu-Darıca Sapağı na ulaşmanız gerekmektedir.

Buradan dönüp yolun altında kalan akaryakıt istasyonu ve McDonalds ın güney tarafından geçen yol üzerinden geçip Darıca’ya inen yolun sonundaki 3 yol ağzından sola dönünce 1 km.sonra yolun sağında bulunmaktadır.

Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.

İETT’nin Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ne destek olmak amacıyla düzenlediği otobüs seferleri devam ediyor. 2005 yılının Kasım ayında başlayan seferler hafta sonları ve bayram tatili günlerini kapsıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Kuş Cenneti ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Beldesi’nde 3 bin hayvan ve 500 çeşit bitkiye ev sahipliği yapıyor. 1991 yılında nesli tükenmekte olan kuş türlerini korumak amacıyla kurulan hayvanat bahçesinin İstanbul şehir merkezine uzaklığı nedeniyle ulaşımda bazı sorunların yaşandığını gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT, ulaşım desteği vererek otobüs seferleri düzenlemeye başladı.

Avrupa yakasında; Taksim Meydanından sabah 10.30’da hareket eden otobüs Osmanbey- Şişli-Mecidiyeköy- Boğaz hatlarına uğradıktan sonra Boğaziçi Köprüsü-Ankara Asfaltı-Tuzla-Bayramoğlu ve Darıca istikametini izliyor, saat 15.00’de dönüş için hareket ediyor. Kadıköy Kumluk’tan sabah 11.00’de hareket eden otobüs ise sahil yolu ile Altbostancı’ya uğruyor, Pendik Tersanesi-E5 Yolu-Bayramoğlu istikametinden Darıca’ya ulaşıyor ve akşam 16.30’da dönüyor. Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.

KALKIŞ VE DÖNÜŞ SAATLERİ: Taksim 10.30-15.00 Mecidiyeköy 11.00-15.00 Kadıköy 11.00-16.30 Alt Bostancı 11.30-16.30
Tuzla yolu Caddesi No:15 Darıca Gebze / Kocaeli

Tel:
0 262 653 66 66
0 262 653 13 74

Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Krokisi:


Daha Büyük Görüntüle

Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesine Ait Resimler:

Tags: , , , , , ,

Category: Eğlence Yerleri, Gebze, Gezilecek Yerler, Park Bahçe Kocaeli

Yorum (4)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. İNSAN HAYATA BİR KEZ GELİYOR. BURALARI GÖRMEYİP GİDECEKSE HİÇ YAŞAMASIN DAHA İYİ ;)

  2. Mazlu Can Acar diyor ki:

    aynn insan haytta snin gibi birisiyle bir cay icmese bile ot gelmiş saman gitmiş demektir :)

  3. Rte Çetin diyor ki:

    ne yani ülelimmi beya

  4. Behçet Çelik diyor ki:

    hayvanlara yazım butun gun iyne iyne artık ölme raddesine gelmişler yiyiyosa gitsinler afrikada baksınlar aslana kaplana

Bir Cevap Yazın