Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Nedir / Kocaeli / İstanbul

| 22 Temmuz 2012 | 13 Yorum
Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

Burası yalnızca hayvanat bahçesi değil; aynı zamanda kuş cenneti ve bir botanik park.

1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak.

Doğa gezilerini sevenlerin, araştırmacıların, hayvan severlerin ve çevrecilerin yanı sıra okul gezilerinde tüm öğretmen ve öğrencilerin mutlaka görmesi gereken bir yer burası.

İçinde müzeler, hediyelik eşya dükkanı, cafeteryalar, çocuk parkı ve japon bahçesi de bulunan kuş cenneti mutlaka görülmeye değer.

Canlıları izleyip, onları fotoğraflarken her bir bölümün önünde bulunan panolardan canlılar hakkında detaylı bilgi de alabiliyorsunuz.

 

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Fiyatları

0-4 Yaş: Ücretsiz

5-17 Yaş: 15 TL.

+18 Yaş Üstü: 20 TL.

Fiyat Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015

 

Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Adres:  Piri Reis Mh. 41400 Darıca/ Kocaeli

Telefon: 0262 653 66 66

Nasıl Gidilir?: İzmit veya İstanbul yönünden geliyor olun, önce eski adı ile E-5 yeni adı ile D-100 olan karayolunun Bayramoğlu-Darıca Sapağı na ulaşmanız gerekmektedir.

Buradan dönüp yolun altında kalan akaryakıt istasyonu ve McDonalds ın güney tarafından geçen yol üzerinden geçip Darıca’ya inen yolun sonundaki 3 yol ağzından sola dönünce 1 km.sonra yolun sağında bulunmaktadır.

Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.

İETT’nin Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ne destek olmak amacıyla düzenlediği otobüs seferleri devam ediyor. 2005 yılının Kasım ayında başlayan seferler hafta sonları ve bayram tatili günlerini kapsıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Kuş Cenneti ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Beldesi’nde 3 bin hayvan ve 500 çeşit bitkiye ev sahipliği yapıyor. 1991 yılında nesli tükenmekte olan kuş türlerini korumak amacıyla kurulan hayvanat bahçesinin İstanbul şehir merkezine uzaklığı nedeniyle ulaşımda bazı sorunların yaşandığını gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT, ulaşım desteği vererek otobüs seferleri düzenlemeye başladı.

Avrupa yakasında; Taksim Meydanından sabah 10.30’da hareket eden otobüs Osmanbey- Şişli-Mecidiyeköy- Boğaz hatlarına uğradıktan sonra Boğaziçi Köprüsü-Ankara Asfaltı-Tuzla-Bayramoğlu ve Darıca istikametini izliyor, saat 15.00’de dönüş için hareket ediyor. Kadıköy Kumluk’tan sabah 11.00’de hareket eden otobüs ise sahil yolu ile Altbostancı’ya uğruyor, Pendik Tersanesi-E5 Yolu-Bayramoğlu istikametinden Darıca’ya ulaşıyor ve akşam 16.30’da dönüyor. Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.

KALKIŞ VE DÖNÜŞ SAATLERİ: Taksim 10.30-15.00 Mecidiyeköy 11.00-15.00 Kadıköy 11.00-16.30 Alt Bostancı 11.30-16.30
 

Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesine Ait Resimler


 

Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Krokisi

Etiket: , , , , , ,

Katagori: Eğlence Yerleri, Gebze, Gezilecek Yerler, Park Bahçe Kocaeli

Yorum (13)

Trackback URL | Yorum RSS Feed

 1. sena diyor ki:

  Ben gidicem ama güzelmi bilmiyorum tavsiye ediyomusunuzz

 2. mesut diyor ki:

  Asker lere ücret nasıl acaba

 3. fatih diyor ki:

  Mutlaka tavsiye ederim çok güzel bir gündü özellikle çocuklar bayılacaklardır.ben ve eşim tekrardan gitmeyi kesinlikle istiyoruz.ulaşımı da kolay gebze harem minibüsüne bin çayırova mc donaldsin orda in arkasın daki duraktan sürekli oraya giden otobüs ve minibüs var.ama sabah gitmek lazım çünkü o kadar çok hayvan varki inanın zaman yetmiyor….

 4. hasan yılmaz diyor ki:

  taksimden kalkan otobüslerde acaba herkes oturarak mı gidiyor yoksa yolcu fazla olursa ayakta mı gidilir, bilen var mıdır?

 5. hatice güllüoğlu diyor ki:

  bende torunumu götürmek istiyorum

 6. Erdem Şahin diyor ki:

  Ben bir şeyi merak ediyorum. Burada sahiplendirme oluyormu

 7. Muhammet Eftal Akbuğa diyor ki:

  yoo ben gitim çok güzel hepp hayvanların yanında bakıcıları var hepsinin yem yemek hiç ihmal etmiyolar darıcamıda çok seviyorum

 8. Elvan Kalan diyor ki:

  darıca nerede

 9. Volkan Demirkaya diyor ki:

  Cok bakimsiz hayvanlarin durdugu yerleri bok goturuyor

 10. Behçet Çelik diyor ki:

  hayvanlara yazım butun gun iyne iyne artık ölme raddesine gelmişler yiyiyosa gitsinler afrikada baksınlar aslana kaplana

 11. Rte Çetin diyor ki:

  ne yani ülelimmi beya

 12. Mazlu Can Acar diyor ki:

  aynn insan haytta snin gibi birisiyle bir cay icmese bile ot gelmiş saman gitmiş demektir :)

 13. TC Elif Feyza Gülkokar diyor ki:

  İNSAN HAYATA BİR KEZ GELİYOR. BURALARI GÖRMEYİP GİDECEKSE HİÇ YAŞAMASIN DAHA İYİ ;)

Bir Cevap Yazın