Bakırköy Botanik Park Nerede -Bakırköy Botanik Parka Nasıl Gidilir / İstanbul

Bakırköy Botanik Park 06

Bakırköy Botanik Park

Bakırköy Botanik Park, Bakırköy Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 96 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Bakırköy Botanik Parkı,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 2013 yılının ilk yarısında açılışı yapılmıştır. İçerisinde 11 adet tematik bahçe, Atatürk ve çocuk temalı heykeller, çocuk oyun alanları, 50 metre yüksekliğinde bayrak direği, ekolojik yaşamı teşvik etmek ve botanik parkın enerji ihtiyacının bir kısmını karşılamak amacıyla yerleştirilmiş 3 adet rüzgar türbini, sosyal tesis, 8 metre yüksekten çağlayan ve içinde 5 adet pegasus atı bulunan kaskatlı havuz, 11.50 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek çocuk oyun kuleleri, manzara seyir terasları ve otoparkı bulunmaktadır. Eğer İstanbul içindeyseniz vakit kaybetmeden gitmenizi şiddetle öneririz.

 

Bakırköy Botanik Park Nerede Nasıl Gidilir?

Araç İle: İstanbul Anadolu yakası tarafından gelecekseniz İncirli yol ayrımında bakırköy istikametine girin ve incirli yoluna devam etmeden 5e ters yönden tekrar girin böylece Bakırköy Botanik Parkı karşınıza almış olacaksınız.

Avcılar yakasından geliyorsanız yenibosnadan sonra yan yolları takip edin Bakırköy tabelalarını göreceksiniz yolunu bozmadan devam edin e5 üzerindeki devası büyüklüğünde olan Bakırköy botanik park yazısı mutlaka göreceksinizdir.

Toplu Taşıma araçları ile: Toplu taşıma araçlarıyla yada Metrobüsle gelmeyi düşünüyorsanız İncili durağında inin, üst yoldan karşıya geçip biraz yürüdüğünüzde karşınıza çıkacaktır.

 

Bakırköy Botanik Park Krokisi

 

Bakırköy Botanik Park Resimleri

 

Bakırköy Botanik Park Video

 

Etiket: , , , , , , , , , , , , ,

Kategori: Gezilecek Yerler, İstanbul, Park Bahçe İstanbul, Piknik Alanları & Doğa Güzellikleri

Yorum (20)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. kuzey diyor ki:

  yüzme havuzu vrmı

 2. Murat Balaban diyor ki:

  Ewt hemde baya büyük alan var. Bende bü gün gittm…….

 3. Murat Balaban diyor ki:

  Giriş ücretsiz yemekler pahalı sadece

 4. Hüseyin Agamemnon diyor ki:

  iftar acıcak yemek yerleri varmı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir