İstanbul Akvaryum Nerede Nasıl Gidilir? – İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti? Florya/İstanbul

İstanbul Akvaryum Nerede Nasıl Gidilir? – İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti? Florya/İstanbul

istanbul-akvaryum

istanbul-akvaryum

Herkesin gitmesi, görmesi, gezmesi gereken mükemmel bir yer. Böyle bir balık cenneti yok! Oltayı al, akşama eve boş gitmezsin.. :D Şaka bir yana içerisi tam bir görsel şölen. Sayısız balık türü, sürüngenler, bitki örtüleri ve Cafeleriyle dört dörtlük bir yer diyebiliriz. Şimdi bizim Türk milleti şöyle düşünüyor olabilir; Çünkü gidene kadar bende öyle düşünüyordum. :) İki balık görmek için para mı vericez şimdi?, hele bir de kalabalık Aileyseniz bu düşünce daha da yükseliverir. Ama şöyle bir hesap yaptığınızda hiçte öyle değil. Hem kendiniz hemde çocuklarınız için hiç bir yerde göremeyeceğimiz eşsiz türde balıklar var. Lafı çok uzatmadan İstanbul Akvaryuma göz geçirmeye başlayalım.

Umarım İstanbul Akvaryum yetkilileri bu yazımı okuduklarında “bu bizi övüyor mu?, kötülüyor mu? belli değil” diye düşünmezler. :D Yok yok vallahi övüyorum hatta bedava tanıtımını yapıyorum beğenirseniz iletişim bölümünden hediye biletler kabulümdür. Kendim için değil sitemize girenlere hediye edeceğiz canım. :)

Açılış-Kapanış Saatleri?

Hafta içi Ve Hafta Sonu Açılış Saat:  10:00

Hafta içi Son Ziyaretçi Giriş Saati:  19:00

Hafta Sonu Son Ziyaretçi Giriş Saati:  20:00

 

İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti?

Tek Kişi Yetişkin : 35 TL.

Öğrenci, Öğretmen, Engelli, 65 yaş üstü, Gazi : 25 TL.
(Kimlik gösterilmesi zorunludur.)

Yıllık Geçiş (Yetişkin) : 85 TL.

Yıllık Geçiş (Çocuk) : 63 TL.

3 kişilik aile :  82 TL.

4 kişilik aile : 100 TL.

4 Kişilik Aileye Ek Her Kişi İçin : 23 TL.

 Fiyat Güncellenme Tarihi: 22  Ocak 2015

 

İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir?

Kendi aracınızla Sahil yolundan; Florya tabelalarını takip etmeniz yeterli. Eğer E5 üzerindeyseniz Bakırköy sahil yolu veya Ataköy sahil yoluna girip yine florya tabelalarını takip edebilirsiniz.

Metrobüs ile: Florya Beşyol durağında inilip buradaki dolmuşlarla geliniyor. Bize en yakın metrobüs durakları : Sefaköy, Florya – Bağlar, Cennet mah.

Otobüs ile: İETT’nin BN1 Halkalı – Eminönü hattı ve BN2 Küçükçekmece – Eminönü hattı otobüsleri’ni kullanarak, İstanbul Akvaryum’un hemen önünde bulunan Belediye Tesisleri durağında inip bize ulaşabilirsiniz.

Gebze’den Harem minibüsü ile: Uzunçayır’da inip, Uzunçayır’daki metrobüs durağından metrobüse binip Sefaköy durağında ineceksiniz. Sefaköy durağının hemen yanında duran Florya minibüsleri ile İstanbul Akvaryum’a ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul Akvaryum Krokisi

İstanbul Akvaryum Resimleri

 

Gezilmesi Gereken Yerler

Sitemize üye olarak, Gezi yazılarınızı, Keşiflerinizi, Serüvenlerinizi, Notlarınızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Biliyoruz ki sizlerden öğreneceğimiz çok şey var.

Latest posts by Gezilmesi Gereken Yerler (see all)

Etiket: , , , , , , ,

Kategori: Gezilecek Yerler, İstanbul, Kapalı Alanlar & Gündüz Eğlencesi, Park Bahçe İstanbul

Yorum (8)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. fatma diyor ki:

  Gerçekten çok pahalı yetkililere duyrulur indirim olsa gitsek diye bekliyoruz oğlum çok istiyor.

 2. Esin Yılmaz diyor ki:

  Slm gerçekten güzel bir yer ama çook pahalı gidilmezki şimdi biraz indirimli olsa giderdik katılım çok olurdu. hemsiz kazanırsınız hem bizde görmüş olurduk.

 3. Yurcan Yüksek diyor ki:

  Akvaryumun. Tapusunuda veriyorllarmı acaba arkadaşlar. Bu ne ya altı. Ustu. Balık görecem diye. Bu. Para verilir mi emin. Önünde balık yerim sulalemle iki dua. Alırım. Hiç değilse sevap alırım

 4. Sıla Durak diyor ki:

  ssm de yani sakıp sabancı müzesinde bile çarşamba günü ücretsiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir